TDK Corporation MCZ1210AH900L2T
MCZ1210AH900L2T picture photo
Mfg. Part Number
MCZ1210AH900L2T
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 90 OHM SMD
Datasheet Download
MCZ1210AH900L2T.pdf
Availability of MCZ1210AH900L2T
QUANTITY
MCZ1210AH900L2T Order Process
Ship out your order
Specifications of MCZ1210AH900L2T
Internal Part NumberEIS-MCZ1210AH900L2T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other DrawingsMCZ1210AH Series Footprint
MCZ1210AH Series Circuit
Standard Package4,000
SeriesMCZ-AH
PackagingTape & Reel (TR)
Inductance-
Current100mA
DC Resistance (DCR)1.75 Ohm
Impedance90 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)0.023" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCZ1210AH900L2T
Related LinksMCZ1210, MCZ1210AH900L2T Datasheet, TDK Corporation Distributor
MCZ1210AH900L2T Details Description
Related parts for MCZ1210AH900L2T
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 115V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.6A 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 40POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 31MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 53MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 6W datasheet.pdf
IGBT 3600V 70A TO-247HV datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf