Linx Technologies MDEV-315-HH-KF-MS
MDEV-315-HH-KF-MS picture photo
Mfg. Part Number
MDEV-315-HH-KF-MS
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT MASTER DEV MS KEYFOB 315MHZ
Datasheet Download
MDEV-315-HH-KF-MS.pdf
Availability of MDEV-315-HH-KF-MS
QUANTITY
MDEV-315-HH-KF-MS Order Process
Ship out your order
Specifications of MDEV-315-HH-KF-MS
Internal Part NumberEIS-MDEV-315-HH-KF-MS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
PCN Part NumberKeyfob Kits 05/Aug/2011
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesMS
TypeTransmitter
Frequency315MHz
For Use With/Related ProductsMS Keyfob Series - 315MHz
Supplied ContentsBoard, 2 Transmitters, 2 Receivers, 2 Decoders, Antenna, CD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDEV-315-HH-KF-MS
Related LinksMDEV-315, MDEV-315-HH-KF-MS Datasheet, Linx Technologies Distributor
MDEV-315-HH-KF-MS Details Description
Related parts for MDEV-315-HH-KF-MS
FIXED IND 100UH 7A 34 MOHM TH datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/BUFF LTCH 28-CDIP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 36HSSOP datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML HIGH 7PPM datasheet.pdf
T-COUPLE K L=20CM 8M datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
CONN RCPT 2P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf