Taiyo Yuden MDKK2020T1R5MM
MDKK2020T1R5MM picture photo
Mfg. Part Number
MDKK2020T1R5MM
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.35A 133 MOHM
Datasheet Download
MDKK2020T1R5MM.pdf
Availability of MDKK2020T1R5MM
QUANTITY
MDKK2020T1R5MM Order Process
Ship out your order
Specifications of MDKK2020T1R5MM
Internal Part NumberEIS-MDKK2020T1R5MM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMCOIL™, MD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreMetal Composite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating1.35A
Current - Saturation1.9A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)133 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDKK2020T1R5MM
Related LinksMDKK202, MDKK2020T1R5MM Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
MDKK2020T1R5MM Details Description
Related parts for MDKK2020T1R5MM
CONN HEADER 36POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
COUPLER 20 DB 2-4GHZ datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf