ITT Cannon, LLC MDM-15SH003L
MDM-15SH003L picture photo
Mfg. Part Number
MDM-15SH003L
Brief Description
MICRO-D PLUG 15POS SKT 18" WIRE
Datasheet Download
MDM-15SH003L.pdf
Availability of MDM-15SH003L
QUANTITY
MDM-15SH003L Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-15SH003L
Internal Part NumberEIS-MDM-15SH003L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyD-Sub Cables
SeriesMDM
1st ConnectorPlug, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeD-Type, Micro-D
Number of Positions15
Length1.50' (457.2mm)
Shielding-
ColorMultiple
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-15SH003L
Related LinksMDM-15, MDM-15SH003L Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-15SH003L Details Description
Related parts for MDM-15SH003L
RES 51.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ON/OFF SPST 12,6 PUSH IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator S2Cwire Dimming 20mA Backlight 10-SC70JW datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 120MA 7.1 OHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf