ITT Cannon, LLC MDM-BT-37TE-SJS
MDM-BT-37TE-SJS picture photo
Mfg. Part Number
MDM-BT-37TE-SJS
Brief Description
DSUB BACKSHELL SHIELD 37POS MET
Datasheet Download
MDM-BT-37TE-SJS.pdf
Availability of MDM-BT-37TE-SJS
QUANTITY
MDM-BT-37TE-SJS Order Process
Ship out your order
Specifications of MDM-BT-37TE-SJS
Internal Part NumberEIS-MDM-BT-37TE-SJS
Accessory TypeOne Piece Backshell
Number of Positions37
MaterialAluminum
PlatingElectroless Nickel
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDM-BT-37TE-SJS
Related LinksMDM-BT-, MDM-BT-37TE-SJS Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MDM-BT-37TE-SJS Details Description
Related parts for MDM-BT-37TE-SJS
IDC CABLE - HSC14H/AE14M/X datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 1X8 24SOIC datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
SWITCH ROLL SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-7000 PSI datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 25A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
RES SMD 1.17K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf