Yageo MFN-25FRF52-91K
MFN-25FRF52-91K picture photo
Mfg. Part Number
MFN-25FRF52-91K
Brief Description
RES 91K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFN-25FRF52-91K.pdf
Availability of MFN-25FRF52-91K
QUANTITY
MFN-25FRF52-91K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFN-25FRF52-91K
Internal Part NumberEIS-MFN-25FRF52-91K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFN-25FRF52-91K
Related LinksMFN-25F, MFN-25FRF52-91K Datasheet, Yageo Distributor
MFN-25FRF52-91K Details Description
Related parts for MFN-25FRF52-91K
FIXED IND 180UH 2.6A 110 MOHM TH datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 160 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 6A TO-220AB datasheet.pdf
POTIPOSITION TRANSDUCER 100-100K datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf