Yageo MFR-25FBF52-316K
MFR-25FBF52-316K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-316K
Brief Description
RES 316K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-316K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-316K
QUANTITY
MFR-25FBF52-316K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-316K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-316K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-316K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-316K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-316K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-316K
RIVET SNAP 0.276" NYLON BLACK datasheet.pdf
EJECTOR CARD LEVEL ACTION datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.090" datasheet.pdf
RES 201 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
BG STTSHLD ZP 10X12" 100EA datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf