Yageo MFR-25FRF52-15K4
MFR-25FRF52-15K4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-15K4
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-15K4.pdf
Availability of MFR-25FRF52-15K4
QUANTITY
MFR-25FRF52-15K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-15K4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-15K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-15K4
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-15K4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-15K4 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-15K4
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A TO252-3 datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
72CKT HDM BACKPLANE MODUL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
UNIV MAT TRIM KIT 18"X12" ALUM datasheet.pdf
GDT 400V 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf