Yageo MFR-25FRF52-215R
MFR-25FRF52-215R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-215R
Brief Description
RES 215 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-215R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-215R
QUANTITY
MFR-25FRF52-215R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-215R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-215R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-215R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-215R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-215R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-215R
CONN RECEPT 7POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
FITTING REDUCER RACEWAY 10-5 GRY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 42POS .23M datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf