Yageo MFR-25FRF52-23K7
MFR-25FRF52-23K7 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-23K7
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 23.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-23K7.pdf
Availability of MFR-25FRF52-23K7
QUANTITY
MFR-25FRF52-23K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-23K7
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-23K7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-23K7
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-23K7 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-23K7 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-23K7
IC REG LDO 3V 0.3A SOT223 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA datasheet.pdf
SW PLUNGER SEAL AND BUSHING datasheet.pdf
CORD SINGLE FAN 115V 48" W/PLUG datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.290" 3/5MM 2L datasheet.pdf
3.96 EP HDR ASSY 12P R/A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V 20% X5R 1206 datasheet.pdf