TDK Corporation MHQ1005P13NGTD25
MHQ1005P13NGTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P13NGTD25
Brief Description
FIXED IND 13NH 420MA 260 MOHM
Datasheet Download
MHQ1005P13NGTD25.pdf
Availability of MHQ1005P13NGTD25
QUANTITY
MHQ1005P13NGTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P13NGTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P13NGTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance13nH
Tolerance±2%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P13NGTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P13NGTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P13NGTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P13NGTD25
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 500V 1111 datasheet.pdf
LENS FOR LUXEON REBEL datasheet.pdf
RES SMD 2.5 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CBL 17POS 0.5MM JMPR TYPE A 2" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
400V MOV DIN SPD REMOTE datasheet.pdf