TDK Corporation MHQ1005P75NGTD25
MHQ1005P75NGTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P75NGTD25
Brief Description
FIXED IND 75NH 160MA 2.2 OHM SMD
Datasheet Download
MHQ1005P75NGTD25.pdf
Availability of MHQ1005P75NGTD25
QUANTITY
MHQ1005P75NGTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P75NGTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P75NGTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance75nH
Tolerance±2%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant1.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P75NGTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P75NGTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P75NGTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P75NGTD25
RES SMD 549 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT,BLADE GTH datasheet.pdf
THUMBWHEEL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 7A 8DSO datasheet.pdf
1X1 SFP LT PIPE CVR ASYBACK-TOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IDC F/M 25POS RIBBON CBL ASSY datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf