Cornell Dubilier Electronics MIN02-002CC5R6D-F
MIN02-002CC5R6D-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-002CC5R6D-F
Brief Description
CAP MICA 5.6PF 0.5PF 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-002CC5R6D-F.pdf
Availability of MIN02-002CC5R6D-F
QUANTITY
MIN02-002CC5R6D-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-002CC5R6D-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-002CC5R6D-F
PackagingBulk
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-002CC5R6D-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-002CC5R6D-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-002CC5R6D-F Details Description
Related parts for MIN02-002CC5R6D-F
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SSD 8GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PHOTOTRANS SILICON NPN HERM TO18 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf