Vishay/BCcomponents MKP1837310015D
MKP1837310015D picture photo
Mfg. Part Number
MKP1837310015D
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 10 NF 10% 100VDC
Datasheet Download
MKP1837310015D.pdf
Availability of MKP1837310015D
QUANTITY
MKP1837310015D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1837310015D
Internal Part NumberEIS-MKP1837310015D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1837
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1837310015D
Related LinksMKP1837, MKP1837310015D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1837310015D Details Description
Related parts for MKP1837310015D
CONN PLUG 61POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
OSC VCO 490-540MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 60A AC/DC datasheet.pdf