Vishay/BCcomponents MKP1839415084HQR
MKP1839415084HQR picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839415084HQR
Brief Description
CAP FILM 150NF 5% 850VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839415084HQR.pdf
Availability of MKP1839415084HQR
QUANTITY
MKP1839415084HQR Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839415084HQR
Internal Part NumberEIS-MKP1839415084HQR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Lead Spacing*
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839415084HQR
Related LinksMKP18394, MKP1839415084HQR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839415084HQR Details Description
Related parts for MKP1839415084HQR
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.35MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 50A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf