Vishay/BCcomponents MKP1839427084HQG
MKP1839427084HQG picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839427084HQG
Brief Description
CAP FILM 270NF 5% 850VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839427084HQG.pdf
Availability of MKP1839427084HQG
QUANTITY
MKP1839427084HQG Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839427084HQG
Internal Part NumberEIS-MKP1839427084HQG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.27µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Lead Spacing*
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839427084HQG
Related LinksMKP18394, MKP1839427084HQG Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839427084HQG Details Description
Related parts for MKP1839427084HQG
JUMPER-H1503TR/A3049B/H1501TR 3" datasheet.pdf
JUMPER-H1505TR/A3048G/H1505TR 8" datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 50VDC 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0612 datasheet.pdf
CGRID SHUNT TIN 2CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf