Vishay/BCcomponents MKP383247250JI02W0
MKP383247250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383247250JI02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.0047UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383247250JI02W0.pdf
Availability of MKP383247250JI02W0
QUANTITY
MKP383247250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383247250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383247250JI02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383247250JI02W0
Related LinksMKP383247, MKP383247250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383247250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383247250JI02W0
RESISTR KIT 1.1-910K 1/6W 360PCS datasheet.pdf
HEAT SHRINK THICK WALL 1.1"X6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf