Vishay/BCcomponents MKP383330025JDM2B0
MKP383330025JDM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383330025JDM2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.03UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383330025JDM2B0.pdf
Availability of MKP383330025JDM2B0
QUANTITY
MKP383330025JDM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383330025JDM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383330025JDM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.03µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383330025JDM2B0
Related LinksMKP383330, MKP383330025JDM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383330025JDM2B0 Details Description
Related parts for MKP383330025JDM2B0
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 145MA 9.5 OHM datasheet.pdf
OPT FIBER NETW SADDLE .12" datasheet.pdf
RECEIVER PHOTOLINK datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 5V datasheet.pdf
HAND TOOL FRAME W/O DIE SET datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf