Vishay/BCcomponents MKP385330016JCA2B0
MKP385330016JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385330016JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.03UF 5% 160VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385330016JCA2B0.pdf
Availability of MKP385330016JCA2B0
QUANTITY
MKP385330016JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385330016JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385330016JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.03µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC110V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385330016JCA2B0
Related LinksMKP385330, MKP385330016JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385330016JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP385330016JCA2B0
MOSFET N-CH 30V 13A 8-SOIC datasheet.pdf
BIT TORX T8 1.97" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SGE-225-2-0800L 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 6W datasheet.pdf