Vishay/BCcomponents MKP385333063JFM2B0
MKP385333063JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333063JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385333063JFM2B0.pdf
Availability of MKP385333063JFM2B0
QUANTITY
MKP385333063JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333063JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385333063JFM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333063JFM2B0
Related LinksMKP385333, MKP385333063JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333063JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP385333063JFM2B0
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TRIPLE DVR/RCVR LP 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.2A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
LED RED 4MM OVAL T/H datasheet.pdf