Vishay/BCcomponents MKP385333085JIM2T0
MKP385333085JIM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385333085JIM2T0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 850VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385333085JIM2T0.pdf
Availability of MKP385333085JIM2T0
QUANTITY
MKP385333085JIM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385333085JIM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385333085JIM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package300
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385333085JIM2T0
Related LinksMKP385333, MKP385333085JIM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385333085JIM2T0 Details Description
Related parts for MKP385333085JIM2T0
CONN PIN 14-20AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 5V datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf