Vishay/BCcomponents MKP385539125JYI2T0
MKP385539125JYI2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385539125JYI2T0
Brief Description
CAP FILM 3.9UF 5% 1250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385539125JYI2T0.pdf
Availability of MKP385539125JYI2T0
QUANTITY
MKP385539125JYI2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385539125JYI2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385539125JYI2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package45
Packaging*
Capacitance3.9µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385539125JYI2T0
Related LinksMKP385539, MKP385539125JYI2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385539125JYI2T0 Details Description
Related parts for MKP385539125JYI2T0
IC OPAMP GP 12.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 420MA SMD datasheet.pdf
TRIMMER 300 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 42.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
TOP MOUNT 4 PORT NPN 5 PVC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
IC FPGA 502 I/O 652BGA datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf