Vishay/BCcomponents MKP385624025JPP4T0
MKP385624025JPP4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385624025JPP4T0
Brief Description
CAP FILM 24UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385624025JPP4T0.pdf
Availability of MKP385624025JPP4T0
QUANTITY
MKP385624025JPP4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385624025JPP4T0
Internal Part NumberEIS-MKP385624025JPP4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package77
Packaging*
Capacitance24µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385624025JPP4T0
Related LinksMKP385624, MKP385624025JPP4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385624025JPP4T0 Details Description
Related parts for MKP385624025JPP4T0
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS STR datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 60V datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PMR40 PRE CUT METAL COVER 31.75 datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 6.2 NF 5% 1600VDC datasheet.pdf