Vishay/BCcomponents MKT1817410064D
MKT1817410064D picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817410064D
Brief Description
CAP FILM 100NF 5% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817410064D.pdf
Availability of MKT1817410064D
QUANTITY
MKT1817410064D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817410064D
Internal Part NumberEIS-MKT1817410064D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,750
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1817410064D
Related LinksMKT1817, MKT1817410064D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1817410064D Details Description
Related parts for MKT1817410064D
DIODE SCHOTTKY 45V 8A DO204AR datasheet.pdf
DUST COVER FOR DB15 MALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 680MA 83 MOHM datasheet.pdf
CONN 30 I/O W/O FERRITE datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf