Cree Inc. MLCAWT-A1-0000-000X50
MLCAWT-A1-0000-000X50 picture photo
Mfg. Part Number
MLCAWT-A1-0000-000X50
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD
Datasheet Download
MLCAWT-A1-0000-000X50.pdf
Availability of MLCAWT-A1-0000-000X50
QUANTITY
MLCAWT-A1-0000-000X50 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLCAWT-A1-0000-000X50
Internal Part NumberEIS-MLCAWT-A1-0000-000X50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1,400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® ML-C
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6200K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test29 lm (27 lm ~ 31 lm)
Current - Test100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test91 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max350mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package13°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLCAWT-A1-0000-000X50
Related LinksMLCAWT-A1-, MLCAWT-A1-0000-000X50 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MLCAWT-A1-0000-000X50 Details Description
Related parts for MLCAWT-A1-0000-000X50
JUMPER-H9992TR/A3047W/X 4" datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 150MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
POS PIN 20-30MM COIN CELL BATT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf