Cree Inc. MLEAWT-H1-R250-0000E7
MLEAWT-H1-R250-0000E7 picture photo
Mfg. Part Number
MLEAWT-H1-R250-0000E7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD
Datasheet Download
MLEAWT-H1-R250-0000E7.pdf
Availability of MLEAWT-H1-R250-0000E7
QUANTITY
MLEAWT-H1-R250-0000E7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLEAWT-H1-R250-0000E7
Internal Part NumberEIS-MLEAWT-H1-R250-0000E7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K (2850K ~ 3250K)
Flux @ 85°C, Current - Test30 lm
Flux @ 25°C, Current - Test33 lm (31 lm ~ 35 lm)
Current - Test150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test69 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max500mA
Package / Case4-SMD, J-Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLEAWT-H1-R250-0000E7
Related LinksMLEAWT-H1-, MLEAWT-H1-R250-0000E7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MLEAWT-H1-R250-0000E7 Details Description
Related parts for MLEAWT-H1-R250-0000E7
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 16DIP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 7.5PF 25V 0402 datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.64 III/1.0 III 31POS PLUG ASSY datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPEA 10POS datasheet.pdf
RES 0.287 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 193K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MCDONNEL DOUGLAS datasheet.pdf
MICRO 15C P /11 WHT 18" datasheet.pdf
CONN RECPT 150POS 0.8MM GOLD SMD datasheet.pdf