TDK Corporation MLF1608DR47MTD25
MLF1608DR47MTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLF1608DR47MTD25
Brief Description
FIXED IND 470NH 100MA 950 MOHM
Datasheet Download
MLF1608DR47MTD25.pdf
Availability of MLF1608DR47MTD25
QUANTITY
MLF1608DR47MTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1608DR47MTD25
Internal Part NumberEIS-MLF1608DR47MTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
RoHS InformationSM0320102 Cert of Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLF
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)950 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant190MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1608DR47MTD25
Related LinksMLF1608D, MLF1608DR47MTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1608DR47MTD25 Details Description
Related parts for MLF1608DR47MTD25
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
E2 DIE (ATP-203) (190475800) datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES 1.89K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.1NH 550MA 160 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 160VDC datasheet.pdf