TDK Corporation MLG0402P2N2BT000
MLG0402P2N2BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0402P2N2BT000
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 200MA 700 MOHM
Datasheet Download
MLG0402P2N2BT000.pdf
Availability of MLG0402P2N2BT000
QUANTITY
MLG0402P2N2BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0402P2N2BT000
Internal Part NumberEIS-MLG0402P2N2BT000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.2nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0402P2N2BT000
Related LinksMLG0402P, MLG0402P2N2BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0402P2N2BT000 Details Description
Related parts for MLG0402P2N2BT000
IC OPAMP GP 27MHZ 8DMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
DIODE MODULE 25KV 3.5A datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
RES 15 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
POT 10 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 24-28 AWG GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 5W SMBG datasheet.pdf
TM3106M016BEBA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 65VDC datasheet.pdf