TDK Corporation MLG0603P15NHTD25
MLG0603P15NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P15NHTD25
Brief Description
FIXED IND 15NH 250MA 1.2 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P15NHTD25.pdf
Availability of MLG0603P15NHTD25
QUANTITY
MLG0603P15NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P15NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P15NHTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance15nH
Tolerance±3%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant3.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P15NHTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P15NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P15NHTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P15NHTD25
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf