Vishay/Beyschlag MMA02040C6801FB300
MMA02040C6801FB300 picture photo
Mfg. Part Number
MMA02040C6801FB300
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 1% 0.4W 0204
Datasheet Download
MMA02040C6801FB300.pdf
Availability of MMA02040C6801FB300
QUANTITY
MMA02040C6801FB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMA02040C6801FB300
Internal Part NumberEIS-MMA02040C6801FB300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMA 0204 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMA02040C6801FB300
Related LinksMMA02040C, MMA02040C6801FB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMA02040C6801FB300 Details Description
Related parts for MMA02040C6801FB300
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 420W datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO-215AA datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf