Vishay/Beyschlag MMA02040D1002BB300
MMA02040D1002BB300 picture photo
Mfg. Part Number
MMA02040D1002BB300
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 0204
Datasheet Download
MMA02040D1002BB300.pdf
Availability of MMA02040D1002BB300
QUANTITY
MMA02040D1002BB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMA02040D1002BB300
Internal Part NumberEIS-MMA02040D1002BB300
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMA 0204 - Precision
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMA02040D1002BB300
Related LinksMMA02040D, MMA02040D1002BB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMA02040D1002BB300 Details Description
Related parts for MMA02040D1002BB300
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
TRIAC 1KV 10A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DAC 10BIT MICROPWR QUAD 10WSON datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
2.0MM WTB R/A HEADER 894011410 datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V TH /CLIP DR 30AU datasheet.pdf
OSC XO 73.75MHZ CMOS SMD datasheet.pdf