TDK Corporation MMZ1608F121BTD25
MMZ1608F121BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MMZ1608F121BTD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MMZ1608F121BTD25.pdf
Availability of MMZ1608F121BTD25
QUANTITY
MMZ1608F121BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMZ1608F121BTD25
Internal Part NumberEIS-MMZ1608F121BTD25
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)750 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)