Rohm Semiconductor MNR18E0APJ202
MNR18E0APJ202 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ202
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ202.pdf
Availability of MNR18E0APJ202
QUANTITY
MNR18E0APJ202 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ202
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ202
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ202
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ202 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ202 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ202
CONN HEADER .100 DUAL R/A 72POS datasheet.pdf
IC ZERO DELAY CLOCK BUFF 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 2.54MM 14POS GOLD R/A datasheet.pdf
TXRX OCTAL BUS 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 14" 8A MED datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf