Bourns Inc. MOV-20D781KTR
MOV-20D781KTR picture photo
Mfg. Part Number
MOV-20D781KTR
Brief Description
VARISTOR 702V 6.5KA DISC 20MM
Datasheet Download
MOV-20D781KTR.pdf
Availability of MOV-20D781KTR
QUANTITY
MOV-20D781KTR Order Process
Ship out your order
Specifications of MOV-20D781KTR
Internal Part NumberEIS-MOV-20D781KTR
PCN PackagingMOV Series Sep/2014
Standard Package500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)702V
Varistor Voltage (Typ)780V
Varistor Voltage (Max)858V
Current - Surge6.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts485VAC
Maximum DC Volts640VDC
Energy255J
Package / CaseDisc 20mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOV-20D781KTR
Related LinksMOV-20, MOV-20D781KTR Datasheet, Bourns Inc. Distributor
MOV-20D781KTR Details Description
Related parts for MOV-20D781KTR
IC OPAMP CFA 100MHZ 8DIP datasheet.pdf
FUSE CERM 18A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
SENSOR PROX M30 SCR-NO 90-250VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf