Caddock Electronics Inc. MP9100-50.0-1%
MP9100-50.0-1% picture photo
Mfg. Part Number
MP9100-50.0-1%
Brief Description
RES 50 OHM 100W 1% TO247
Datasheet Download
MP9100-50.0-1%.pdf
Availability of MP9100-50.0-1%
QUANTITY
MP9100-50.0-1% Order Process
Ship out your order
Specifications of MP9100-50.0-1%
Internal Part NumberEIS-MP9100-50.0-1%
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Resistance (Ohms)50
Tolerance±1%
Power (Watts)100W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247
Size / Dimension0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Height0.825" (20.96mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP9100-50.0-1%
Related LinksMP9100-, MP9100-50.0-1% Datasheet, Caddock Electronics Inc. Distributor
MP9100-50.0-1% Details Description
Related parts for MP9100-50.0-1%
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1.5A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.2W AB 16USMD datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL SC 1X2 850NM datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LP2N 5.00/06/90 3.2SN OR datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf