Microsemi Commercial Components MPLAD15KP48AE3
MPLAD15KP48AE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP48AE3
Brief Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP48AE3.pdf
Availability of MPLAD15KP48AE3
QUANTITY
MPLAD15KP48AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP48AE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP48AE3
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
Voltage - Breakdown (Min)53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)195A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP48AE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP48AE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP48AE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP48AE3
SURGE SUPP 200V BIDIR DO-214AA datasheet.pdf
IC VOLT TRANSLATOR 56-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 STR TIN datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 87.6 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
SPIFLASH 32M-BIT 4KB UNIFORM SEC datasheet.pdf
TV 6C 6#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf