NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MRF6V10010NR4
MRF6V10010NR4 picture photo
Mfg. Part Number
MRF6V10010NR4
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
MOSFET RF N-CHAN PLD-1.5
Datasheet Download
MRF6V10010NR4.pdf
Availability of MRF6V10010NR4
QUANTITY
MRF6V10010NR4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRF6V10010NR4
Internal Part NumberEIS-MRF6V10010NR4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPLD1.5 Devices 26/Jun/2013
Standard Package100
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.09GHz
Gain25dB
Voltage - Test50V
Current Rating2.5mA
Noise Figure-
Current - Test10mA
Power - Output10W
Voltage - Rated100V
Package / CasePLD-1.5
Supplier Device PackagePLD-1.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRF6V10010NR4
MRF6V10010NR4 Details Description
Related parts for MRF6V10010NR4
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO201AD datasheet.pdf
EXTENDER CARD CPCI 6U 80MM datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 11.52MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 CLEAR 50' datasheet.pdf
CBL RIBN 2COND BLACK 3281' datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf