Vishay/BCcomponents MRS25000C1302FCT00
MRS25000C1302FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1302FCT00
Brief Description
RES 13K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1302FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1302FCT00
QUANTITY
MRS25000C1302FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1302FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1302FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1302FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1302FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1302FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1302FCT00
RES SMD 11K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TIE MNT USER SUPPLY ADHESIVE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 360LPI STD datasheet.pdf
IC PCMCIA POWER SWITCH 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 8.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf