Vishay/BCcomponents MRS25000C1809FCT00
MRS25000C1809FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1809FCT00
Brief Description
RES 18 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1809FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1809FCT00
QUANTITY
MRS25000C1809FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1809FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1809FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1809FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1809FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1809FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1809FCT00
IC OPAMP CFA 90MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 18POS GOLD PCB datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 180 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
PREWIRED ENCLOSED SWES BZLNTOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V CH 0201 datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 140 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf