Vishay/BCcomponents MRS25000C2050FC100
MRS25000C2050FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2050FC100
Brief Description
RES 205 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2050FC100.pdf
Availability of MRS25000C2050FC100
QUANTITY
MRS25000C2050FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2050FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2050FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2050FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2050FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2050FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C2050FC100
CAP MICA 50PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
THYRISTOR DISC 4300V 1650A TBK datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM SMD AU 12POS datasheet.pdf
RES 835 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 21A D2PAK datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM SMD datasheet.pdf