Vishay/BCcomponents MRS25000C4321FC100
MRS25000C4321FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4321FC100
Brief Description
RES 4.32K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4321FC100.pdf
Availability of MRS25000C4321FC100
QUANTITY
MRS25000C4321FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4321FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4321FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4321FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4321FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4321FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C4321FC100
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CABLE STR MALE-R/A MALE 5POS 12' datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf