Vishay/BCcomponents MRS25000C8250FCT00
MRS25000C8250FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8250FCT00
Brief Description
RES 825 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8250FCT00.pdf
Availability of MRS25000C8250FCT00
QUANTITY
MRS25000C8250FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8250FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8250FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8250FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8250FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8250FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C8250FCT00
TRANSFORM AUDIO 4K TO 500/2K IMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 55A SOT-227B datasheet.pdf
FIBER OPTIC CABLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
SENSING BAND STICKERS 1SET=30PC datasheet.pdf
RES 133 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8CH ANLG 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf