TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T19F32A
MS27466T19F32A picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T19F32A
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN
Datasheet Download
MS27466T19F32A.pdf
Availability of MS27466T19F32A
QUANTITY
MS27466T19F32A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T19F32A
Internal Part NumberEIS-MS27466T19F32A
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T19F32A
Related LinksMS27466, MS27466T19F32A Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T19F32A Details Description
Related parts for MS27466T19F32A
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 28POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 10W datasheet.pdf
CONN 44POS IDC RIBBON CABLE SOCK datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf