Amphenol Aerospace Operations MS27467E19F32S
MS27467E19F32S picture photo
Mfg. Part Number
MS27467E19F32S
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27467E19F32S.pdf
Availability of MS27467E19F32S
QUANTITY
MS27467E19F32S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467E19F32S
Internal Part NumberEIS-MS27467E19F32S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467E19F32S
Related LinksMS27467, MS27467E19F32S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27467E19F32S Details Description
Related parts for MS27467E19F32S
MOSFET N-CH 60V 9.4A TO-220F datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE 2.5MM DIA datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W/DSP INT 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CABLE 20COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf