Amphenol Aerospace Operations MS27473E18F28P-LC
MS27473E18F28P-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27473E18F28P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
JT 28C 26#20 2#16 PIN WALL REC
Datasheet Download
MS27473E18F28P-LC.pdf
Availability of MS27473E18F28P-LC
QUANTITY
MS27473E18F28P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473E18F28P-LC
Internal Part NumberEIS-MS27473E18F28P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473E18F28P-LC
Related LinksMS27473E, MS27473E18F28P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473E18F28P-LC Details Description
Related parts for MS27473E18F28P-LC
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 28V datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 20SSOP datasheet.pdf
SW SNPACT SPDT 125VAC 6A SEALED datasheet.pdf
IC DIODE MODULE BOD 0.9A 3200V datasheet.pdf
KIT DEV EMBEDDED C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
25POS F R/A .590 830PF FILTER datasheet.pdf
33UF 350V 16X31.5 85C AXI datasheet.pdf