Amphenol Aerospace Operations MS27473T16B35S-CGMSS4
MS27473T16B35S-CGMSS4 picture photo
Mfg. Part Number
MS27473T16B35S-CGMSS4
Brief Description
JT 55C 55#22D SKT PLUG
Datasheet Download
MS27473T16B35S-CGMSS4.pdf
Availability of MS27473T16B35S-CGMSS4
QUANTITY
MS27473T16B35S-CGMSS4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473T16B35S-CGMSS4
Internal Part NumberEIS-MS27473T16B35S-CGMSS4
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473T16B35S-CGMSS4
Related LinksMS27473T16, MS27473T16B35S-CGMSS4 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473T16B35S-CGMSS4 Details Description
Related parts for MS27473T16B35S-CGMSS4
IDC CABLE - HPK30H/AE30M/HPK30H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DNET DEVICE/PWR TAP RS80 DPM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN ADAPTER 32P-32P F-M PNL MNT datasheet.pdf
MICRO 51C P 10" RBW JACKP NI datasheet.pdf
RELAY SSR 660VAC/125A DC datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf