Amphenol Aerospace Operations MS27473T18B32SD
MS27473T18B32SD picture photo
Mfg. Part Number
MS27473T18B32SD
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27473T18B32SD.pdf
Availability of MS27473T18B32SD
QUANTITY
MS27473T18B32SD Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473T18B32SD
Internal Part NumberEIS-MS27473T18B32SD
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationD
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473T18B32SD
Related LinksMS27473, MS27473T18B32SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473T18B32SD Details Description
Related parts for MS27473T18B32SD
JUMPER-H9992TR/1852BR/H9992TR 8" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 11.8A DPAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
MODULE P8X32A PROPSTICK USB datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
5MMSL PM LD PNP F SHP R 3M datasheet.pdf
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 120"" datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 120MA 14 OHM SMD datasheet.pdf