Amphenol Aerospace Operations MS27484E24B19P
MS27484E24B19P picture photo
Mfg. Part Number
MS27484E24B19P
Brief Description
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS27484E24B19P.pdf
Availability of MS27484E24B19P
QUANTITY
MS27484E24B19P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484E24B19P
Internal Part NumberEIS-MS27484E24B19P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating23A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484E24B19P
Related LinksMS27484, MS27484E24B19P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484E24B19P Details Description
Related parts for MS27484E24B19P
FIXED IND 6.8UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC RF TRANSMITTER UHF 14-TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK FOR TO-220 218 247 1.5" datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.059" (1.50mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf