Amphenol Industrial MS3102R20-29P
MS3102R20-29P picture photo
Mfg. Part Number
MS3102R20-29P
Brief Description
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3102R20-29P.pdf
Availability of MS3102R20-29P
QUANTITY
MS3102R20-29P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102R20-29P
Internal Part NumberEIS-MS3102R20-29P
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions17
Shell Size - Insert20-29
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102R20-29P
Related LinksMS3102, MS3102R20-29P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3102R20-29P Details Description
Related parts for MS3102R20-29P
DSUB CABL-AMP09G/ AE10G / AMP09G datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V LFPAK datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 60MA 55 OHM SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK THICK ADH RED datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
FUSE 200A 660V AC datasheet.pdf