Amphenol Industrial MS3128E18-32P
MS3128E18-32P picture photo
Mfg. Part Number
MS3128E18-32P
Brief Description
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
MS3128E18-32P.pdf
Availability of MS3128E18-32P
QUANTITY
MS3128E18-32P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3128E18-32P
Internal Part NumberEIS-MS3128E18-32P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3128E18-32P
Related LinksMS3128, MS3128E18-32P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3128E18-32P Details Description
Related parts for MS3128E18-32P
IC REG LDO 9V 1.5A TO220 datasheet.pdf
CONN SPRING 10POS DUAL .177 PCB datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 26 PIN DUAL ROW LO PRO datasheet.pdf
LABEL COMPONENT ADH datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
TSOP-32 II STENCIL datasheet.pdf
220UF 385V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf